Voor de Leergang Management Betaald Voetbal, een opleiding voor (potentiële) managers uit het betaald voetbal, stond op woensdag 13 november de tweede module op het programma. Deze module stond in het teken van ‘club en voetbalzaken’ waarvoor wij een kijkje achter de schermen namen bij Sparta Rotterdam op hun gloednieuwe trainingscomplex Nieuw Terbregge.
Sparta Rotterdam gastsprekers
Zeer gretig stroomden de deelnemers binnen op het trainingscomplex, gewapend met uiteendlopende vragen zoals ‘welke commerciële voordelen heeft een eigen Jeugdopleiding in vergelijking tot de eerdere samenwerking van Sparta Rotterdam met Ajax?’ tot ‘Op basis waarvan wordt een hoofdtrainer beoordeeld?’.
Vanuit Sparta Rotterdam trapte Technisch Directeur Gerard Nijkamp de ochtend af en nam de (potentiële) managers mee in het Sparta DNA. Technisch Manager Jesper Gudde vertelde onder andere over het scoutingsbeleid, Hoofd Opleiding Ben Kinds over de Academy en Manager Vrouwenvoetbal Jonneke Schuurbiers over voetbaldromen en de positionering van het Vrouwenvoetbal.
Groepsopdracht
Nadat de groep al deze informatie tot zich heeft genomen waren zij aan zet om zich kwetsbaar doch kritisch op te stellen. De deelnemers werden drie casussen voorgelegd om in groepen Sparta Rotterdam nieuwe inzichten en reflectie te bieden. Dit gebeurde op de volgende vraagstukken:
De voornaamste terugkoppeling vanuit de groep luidde als volgt: Sparta Rotterdam levert prachtig werk, maar waarom weten we dit niet? Er liggen dus zeker kansen voor Sparta Rotterdam om zich beter te positioneren naar de buitenwereld toe.
Conclusie
Gedurende deze dag kwam de clubcultuur van Sparta Rotterdam sterk naar voren. Allen hebben een grote passie voor de club. Wij willen iedereen van Sparta Rotterdam bedanken voor hun bijdrage. Zij hebben de groep waardevolle inzichten en kennis gegeven over de verschillende onderdelen van het voetbaltechnische hart van de BVO.
Terug naar boven